NŐI FUTSAL NB I 7. FORDULÓ
Írta: Domokos János

MISKOLCI VÉNUSZ-BRANDMISSION ARTIFEX TOLNA-MÖZS 5:5

Gól: Üveges Katalin 2, Maria Vaskovets 2, Varga adél

Fantasztikus sportélménnyel gazdagodtak azok, akik vasárnap este a Miskolci Vénusz – BrandMission-Artifex Tolna mérkőzésre kilátogattak. Már a találkozó elején vezetést szereztek a hazaiak miután egy sarokrúgást követően Váradi Cintia közelről perdített a hálóba. A 7. percben egy labdaszerzést követően Bernáth Csilla növelte kétgólosra a különbséget. Szinte a középkezdést követően szépített a Tolna, Üveges Katalin átlövését nem tudta hárítani Almási Ildikó.

Kimondottan élvezetes és nagy iram jellemezte az első játékrészt is, számtalan lehetőség adódott mindkét oldalon. Varga Adél labdaeladását követően Kovács Aliz 3-1-re alakította az állást, ezt sem törte meg azonban Volodymyr Kolok alakulatát és Mariia Vaskovets révén még a szünet előtt kiegyenlített: az ukrán légiós előbb az Almásiról kipattanó labdát értékesítette majd kapásból irgalmatlan lövéssel vette be a kaput (3-3).
Varga Adél góljával indult a második játékrész, a klasszis futsalos távoli bombája meglepte a Vénusz kapusát, Miliczki Noémi szemfülessége azonban gyors egyenlítést eredményezett (4-4).

Tűzbe jött a publikum, s majd felrobbant a csarnok, amikor a saját térfeléről megiramodó Bernáth Csilla centerezését követően az elnyűhetetlen nagy harcos Kovács Aliz ismét bevette a Tolna kapuját. De nem volt még vége.. A remek formában lévő Folk Zsuzsanna szenzációs átadását követően Üveges Katalin jókor volt jó helyen, s a ballábas támadó állította be az 5-5-s végeredményt.