szombat, 18 nov. 2017
Te most itt vagy:

Ha még nem döntött az1%-ról!

Az utánpótlás nagypályás bajnokságban már két mérkőzésen is túl van u 16-os csapatunk. MINDKÉT MÉRKŐZÉST MAGABIZTOSAN NYERTÉK. Beszámolók nemsokára.

Írta: Domokos János

Álom- helyett Rémálom- az alsó házban folytathatja csapatunk!

A Szekszárdi UFC 4–1-re győzött a Brand Mission Tolna-Mözs ellen a női NB I negyeddöntőjében, s ezzel kiejtette esélyesebb riválisát a sorozatból!

Brand Mission U-LIGHT Tolna–Szekszárdi UFC 1–4 (1–0)

Tolna, 500 néző. V: Bíró R. (Éreth A., dr. Sipos L.).

Tolna: Vincze – Fábián, Folk, Varga A., Megyes.
Cserék: Ősz, Buchmüller, Ferenczi, Hodován, Maláti D., Orbán, Maláti G.
Szakmai igazgató: Frank Tamás.

Szekszárd: Hargas – Horváth K., Ganczer, Mausz, Szekér.
Cserék: Blesz, Bogárdi, Klézli, Gősi, Vidákovics.
Edző: Micskó Márk.
Góllövők: Fábián R. (9.), illetve Ganczer (25., 39., 39.), Szekér (37.).

Az első mérkőzésen a Tolna 3–0-ra nyert Szekszárdon, de az UFC idegenben több gólt szerzett, így 4–4-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe!
Amire senki nem gondolt, az bekövetkezett Tolnán. A megyei vetélytárs legyőzte otthonában az alapszakasz győztes Tolnát. Szekér Anitáék kiejtették a további versenyből azt a Tolnát, aki már többszörösen is továbbjutó volt. Az első Szekszárdon aratott háromgólos előnyt a 9. percben még megtoldotta eggyel Fábián Rebeka, de ezután már csak a Szekszárd talált a kapuba. Pontosan négyszer, mert ennyi kellet a továbbjutáshoz. A mérkőzés hőse a válogatott erőssége, Ganczer Hajnalka volt, aki egymaga három gólt szerzett. A dramaturgiát csak fokozta, hogy az utolsó három percben három gólt szerzett a Szekszárd, az eufóriában szurkoló szép számú szurkolóik nagy örömére. A mérkőzés után Frank Tamás bejelentette lemondását.

Ganczer Hajnalka: - Először is a szurkolóinknak szeretném megköszönni, hogy mindvégig, 0-3 után is kitartottak mellettünk, nagy erőt adtak ezen a meccsen is. Óriási élmény volt velük ünnepelni ezt a győzelmet. Felfoghatatlan érzés, hogy a felsőházba jutottunk, pályafutásom egyik legszebb napja volt a tegnapi. Gratulálok a Tolnának, jó meccset láthattak a szép számmal kilátogató nézők.

Micskó Márk: – Nem találok szavakat. Biztosan kell pár nap, amíg felfogjuk, hogy mekkora tettet hajtottunk ma itt végre. Minden lányom előtt le a kalappal. Fantasztikusan játszottak, az utolsó utáni erőiket mozgósították. Sokat tettek ezért a győzelemért, teljesen megérdemelten jutottunk tovább. Nem győzök elégszer köszönetet mondani a szurkolóinknak, akik a 3–0-ra elveszített odavágó után is ekkora létszámban jöttek el minket buzdítani. Bizonyították, hogy a számukra a csapat a fontos. Velünk voltak jóban és rosszban egyaránt. Velük együtt sokra hivatott még ez a csapat!”

Távozik a Brand Mission Tolna-Mözs NB I-es női csapatától a szakmai igazgató Frank Tamás.

A tréner azok után mondott le, hogy a Szekszárdi UFC vasárnap 4–1-re legyőzte csapatát, s idegenben lőtt több góllal kiejtette az alapszakasz-győztes tolnaiakat a negyeddöntőből – olvashatjuk a www.teol.hu-n.

Simon Ferenc klubvezető szerdán lapunk kérdésére megerősítette Frank távozását, hozzátéve, hogy ő szerette volna, ha a szakmai igazgató továbbra is Tolnán dolgozik, de Frank Tamás úgy érezte, azzal, hogy nem sikerült elődöntőbe jutniuk, hiteltelenné vált a lányok előtt.
Frank Tamás 2014 augusztusában lett a Tolna-Mözs szakmai igazgatója, a tavalyi idény arra ment rá, hogy minél több fiatalt beépítsen az első csapatba. Akkor a Tolna a hetedik helyen végzett. A 2015/2016-os idény viszont álomszerűen alakult, Hodován Editék megnyerték az alapszakaszt, s olyan játékkal rukkoltak elő, hogy szinte mindenki úgy vélte, ők nyerik a bajnokságot.

Ez most már nem történhet meg, a Tolna-Mözs csupán az 5-8. helyért csatázhat, először vasárnap idegenben játszanak a korábban Univerzum néven szereplő Airnergy-vel. Ezen a találkozón és a szezonból hátralévő meccseken Ferenczi Anna irányítja a tolnaiakat.
A Futsal-Hungary kérésére Ferenczi Anna (Pezsi) nyilatkozott a megbízásával kapcsolatban:

- Életem egyik legmeghatározóbb felkérését kaptam Tolnán, ahol örömömre példátlan futsal fanatizmussal találkoztam. Mindent el fogok követni, hogy a csapat a maximumot kihozza magából, ahogy erre eddig is törekedett. Szeretnénk az elmúlt év munkáját sportemberekhez méltón, emelt fővel zárni és további szép pillanatokkal megörvendeztetni közönségünket és nem utolsó sorban magunkat. Felkészültségben, képességekben és mentalitásban is erősnek érzem magunkat, amitől számomra már most mindenki győztes.

Az Univerzum elleni következő mérkőzésre ismét győzni megyünk. Ha minden taktikai dolgot betartunk, amit az elmúlt időszakban megtanultunk, sikerrel járunk. Erre továbbra is koncentráltan és motiváltan kell hozzáállnunk. Remélem élvezni fogják a lányok a játékot és felszabadultan fociznak, hiszen erre tették fel az életüket.

Új (úti)cél

2016. április 9 - lejátszották a Play Off első mérkőzéseit, papírforma eredmények, esélylatolgatás, mindenki a Rába ETO, HTE, Tolna-Mözs, Astra négyest várja a négy közé, úti célunk Kiskunfélegyháza

2016. április 23 este – robban a bomba, DVTK jutott a felsőházba, HTE alulmaradt, meglepetés I.
megváltozott az úti célunk, irány Miskolc

2016. április 24 kora délután – igazolódik a papírforma, Rába ETO győzelem késő délután – Astra félidőben 6:0-ra megy a DEAC ellen, eldőltnek látszik

2016. április 24. 16.45, Tolna, Városi Sportcsarnok – a csapatok melegítenek, szép számmal érkeznek a szurkolók, a hazaiak bizakodnak, az UFC-nek legalább 4:1-re kellene győznie, hogy ne menjünk Miskolcra

2016. április 24. 17.00 – elkezdődik a mérkőzés

Összeállítások:

Brand Mission – AsiaNet (új név)
Kezdők: Vincze, Fábián, Folk, Varga, Megyes
Cserék: Ősz, Buchmüller, Ferenczi, Bozsik, Hodován, Maláti D,Orbán, Maláti G.

Szekszárdi UFC
Kezdők: Hargas, Horváth, Ganczer, Mausz, Szekér,
Cserék: Blesz, Bogárdi, Klézli, Gősi, Vidákovics

Mérkőzés 10. perce: Fábián Rebi talál a hálóba, már 4:0 összesítésben, Miskolc közeledik

Második félidő, 26. perc: Ganczer egyenlít, semmi gond, benne van a játékban

Már csak 3 perc, nem lehet baj, gondoltuk mi.

38. perc – Szekér bombagólt lő (1:2), de már nem kaphatunk kettő gólt, gondoltuk mi

40. perc – Ganczer szabadrúgása utat talál a hálónkba (1:3), Szekszárd egy góllal a felső háztól, Frank Tamás időt kér, nyugtatja a csapatot, nem nyugodtak meg, 6. fault, 10 m-es büntetőhöz jutott az UFC, Ganczer belőtte, már csak 20 másodperc, nem tudtunk gólt szerezni, a végeredmény 1:4, nem megyünk Miskolcra. Meglepetés II.

Mérkőzés után: eufórikus hangulat a szekszárdiaknál, síri csend a tolnaiaknál, mindenki sír, nézők csendben távoznak (közel 400-an voltak), biztos csalódottak, köszönjük a szurkolást.

Öltöző előtt fiú csapatunk játékosai a lányok nevét skandálja, szép gesztus, de nem vigasztal senkit, megváltozott az útirány, nekünk Csömör maradt (05.01 20.00)

2016. április 24. 19.58 – Frank Tomi sms- lemondott

2016. április 26. 18.45 (edzés előtt, öltöző) – Tamás elköszön a csapattól, többen sírnak, felkérem Pezsit, hogy a visszalévő négy mérkőzésig vegye át a csapatot, vállalja, edzés, egymás elleni játék, nem éreztem az önfeledt hangulatot.

2016. április 29 19.00 – edzés, Pezsi tartja, érezhetően oldottabb a hangulat, még mosolyokat is látni

Új cél 2016/17-re: (ami bennem fogalmazódott meg):
maradjunk együtt, mutassuk meg, hogy képesek vagyunk a bravúrra, az ország legnépesebb női futsal szurkoló tábora megérdemelné, két év kemény munkája nem veszhet el, ne hagyjon el a hitetek, fogjátok meg egymás kezét és harcoljunk tovább, én számítok Rátok és bízom Bennetek!